Użytkowanie podłóg drewnianych

Świeżo polakierowaną podłogę powinno się obciążać najwcześniej po upływie 10-14 dni od zakończenia prac. Pod meble należy założyć podkładki filcowe, co w konsekwencji uchroni nas od uszkodzeń mechanicznych. Resztki piasku lub małych kamieni należy usuwać. Przed wejściem na parkiet należy położyć wycieraczkę chwytającą wspomniane wcześniej nieczystości, co w dużym stopniu zminimalizuje ryzyko zarysowania powłoki lakierniczej.

Pielęgnacja

Podłogi-parkiety należy pielęgnować wyłącznie zgodnie z zaleceniami producenta chemii parkieciarskiej. Używanie środków innych, niż zalecane może spowodować uszkodzenie warstwy lakieru, co w rezultacie powoduje utratę gwarancji.

Ważne

Podłogi drewniane są materiałem higroskopijnym, zmieniającym swoje właściwości wraz z warunkami panującymi w otoczeniu. Najlepsze warunki dla podłóg drewnianych to temperatura 15-22 st.C, oraz wilgotność powietrza 45-65%.

Wysoka wilgotność prowadzi do odkształcania się drewna. Z kolei bardzo niska wilgotność prowadzi do jego zsychania się. Można ją ograniczyć poprzez stosowanie nawilżaczy zimą. Naturalna praca drewna i jego dopasowanie się do warunków otoczenia nie mogą być przedmiotem reklamacji.